Zlewozmywaki ? rodzaje i wybór

zlewozmywakiZlewozmywak to niezbędny element każdej kuchni. Powinien być on dobrze dopasowany, nie tylko pod względem wyglądu, ale i funkcjonalności. Dobrze wybrany zlewozmywak to akcent bardzo przydatny i sprawdza się przy wielu kuchennych czynnościach.

Ważne, by wybór zlewozmywaka stanowił połączenie praktyczności oraz trwałości. Dlatego też warto zastanowić się jak duży zlew jest nam potrzebny ? dla niektórych znakomicie nada się zlewozmywak jednokomorowy, innym potrzebny będzie większy. Zależy to od potrzeb i preferencji, dlatego też w ofercie na rynku tego rodzaju produktów mamy szeroki i ciekawy wybór.

Rodzaje zlewozmywaków

zlew2Zlewozmywaki różnią się od siebie wyglądem i rodzajem. Mamy więc możliwość zakupu zlewozmywaka okrągłego, kwadratowego, prostokątnego, z większym lub mniejszym ociekaczem. Możemy spotkać też ciekawe zlewozmywaki o oryginalnych kształtach lub z nietypowo wyprofilowanym ociekaczem. Obecność ociekacza ma wiele zalet – przede wszystkim możemy osuszyć na nim naczynia, umyte warzywa lub zastosować go jako podstawki do prac kuchennych. Po użyciu możemy łatwo doprowadzić go do czystości. Jeśli potrzebujemy większego zlewu, warto przemyśleć zakup zlewozmywaka dwukomorowego. Jest on pojemny, a co za tym idzie bardziej praktyczny dla większych gospodarstw domowych. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na wariant jednokomorowy ze względu na oszczędność miejsca. Ekonomię przestrzeni zapewni nam także zlewozmywak narożny. Trend na mniejsze zlewy jest obecnie bardzo powszechny, być może za sprawą dużej popularności zmywarek do naczyń.

Co warto sprawdzić kupując zlewozmywak?

zlewozmywakiSzukając idealnego zlewozmywaka dla siebie, warto zwrócić uwagę na sposób jego montażu oraz na właściwości mechaniczne. Chodzi o materiał z którego zlew jest zbudowany, gdyż niektóre np. granit zapewniają naprawdę dużą odporność na temperaturę i uszkodzenia. Dla fanów trendu proekologicznego świetnie nadadzą się zlewy ekologiczne. Czystość w kuchni pomogą utrzymać zlewy, które zapobiegają rozwojowi bakterii. Jeśli chodzi o kolejne cechy praktyczne zlewu, warto sprawdzić jakie sitko ma ten wybrany przez nas. Zorientujmy się też, czy w zestawie znajdują się rzeczy potrzebne do montażu, by później uniknąć szukania części w sklepach z akcesoriami domowymi. Jeśli interesuje nas kran stojący, warto pomyśleć także o otworze na baterię, zanim zakupimy zlew.

Niezależnie od tego, który wariant zlewozmywaka wybierzemy, trzeba mieć na uwadze to, że element ten w domu jest niezbędny. To, który kupimy zależy tylko od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Zlewozmywaki nie są jednak drogie ? najtańsze dostaniemy już w okolicach 100 zł. Oczywiście możemy wybrać także eleganckie i bardzo solidne zlewy za kilka tysięcy złotych, niemniej jednak wydaje się, że nawet podstawowy zlew będzie wystarczający w każdym gospodarstwie domowym.

Kategoria: Porady majsterkowicza
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.