Zlewozmywaki granitowe ? zalety i wady

Zlewozmywaki granitowe to bardzo popularny ostatnio element wyposażenia kuchni polskich. Ten typ zlewozmywaka zjezdzalniacieszy się dużym powodzeniem nie tylko ze względu na estetyczny wygląd, ale także na oryginalne właściwości. Jakie są zalety i wady tego typu wyposażenia kuchennego? Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat zlewozmywaków granitowych. Zestawienie właściwości zlewów stalowych oraz granitowych może być dodatkową pomocą w wyborze sprzętu kuchennego.

 

Zalety zlewozmywaków granitowych

Przede wszystkim zlewozmywaki granitowe bardzo dobrze się prezentują oraz są łatwe w czyszczeniu. Ponadto ten typ zlewozmywaka jest solidny, trwały i odporny na uszkodzenia. Znosi on także wysokie temperatury, których w kuchni nie da się uniknąć. Co więcej, wyposażenie zlewozmywaków tego typu w drobinki srebra sprawia, że powierzchnia staje się antybakteryjna. W kuchni jest to niewątpliwy plus. Kolejną zaletą w przypadku zlewozmywaków granitowych duży wybór tego typu produktów i możliwość dopasowania ich do różnych wnętrz: od nowoczesnych po klasyczne. Gama kolorów wyposażenia, jakim są zlewozmywaki granitowe, nie jest tutaj bogata, jednak nie jest to wada ? spokojnie możemy bowiem dobrać zlewozmywak do każdego wnętrza, mając do wyboru takie kolory jak klasyczna czerń, kremowa biel czy ciepły brąz. Powyższe zalety świadczą o tym, że każda kuchnia wzbogacona o zlewozmywak granitowy nabierze blasku, stylu oraz stanie się bardziej funkcjonalna.

 

Wady zlewozmywaków granitowych

Wadą zlewozmywaków granitowych jest z pewnością ich dość wysoka cena. Za zlewozmywak tego typu musimy zapłacić bowiem ok. 700-800 zł. Ponadto wadą jest także duża waga zlewozmywaka.

 

Jak wypada zlewozmywak granitowy na tle modeli stalowych?

Porównanie obydwóch modeli wypada na korzyść zlewozmywaka granitowego. Przyczyną takiego bilansu jest kilka ważnych argumentów. Przede wszystkim zlewozmywaki granitowe są trwalsze, bardziej solidne, wytrzymałe. Odporność na wysokie i niskie temperatury zapobiega odkształcaniu. Mocna powierzchnia z kolei nie dopuszcza tworzenia jakichkolwiek rys czy uszkodzeń. Inaczej jest w przypadku zlewów stalowych, które bardzo łatwo jest zarysować. Stalowe zlewozmywaki trudniej jest utrzymać w czystości, gdyż łatwo na nich o nieestetyczne zacieki, które wciąż trzeba usuwać. Na korzyść tradycyjnych zlewozmywaków stalowych przemawiają jednakże dwa argumenty. Po pierwsze, są one znacznie tańsze od granitowych zlewów (300-400 zł) oraz ich waga jest nieco mniejsza niż sprzętu granitowego. Pozostałe parametry wypadają jednak na korzyść zlewów z granitu, co świadczy o ich przewadze nad urządzeniami stalowymi.

Kategoria: Blog
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.