Zjeżdżalnia dla dziecka do ogrodu ? jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wielu rodziców przed kupnem zabawek dla dzieci często zasięga dodatkowych informacji na temat ich użytkowania oraz montażu. Jest to całkiem naturalne, gdyż najważniejsze dla rodzica jest bezpieczeństwo pociech oraz ich zadowolenie. zjezdzalniaLatem dzieci lubią bawić się w ogrodzie, warto więc zatroszczyć się o to by miały do tego celu odpowiednie, w pełni bezpieczne zabawki, przystosowane do ich wieku. Świetnym wyborem może być zjeżdżalnia, która jest zabawką stosunkowo niedrogą i bardzo łatwą w montażu. Jak jednak wybrać ślizgawkę, która będzie w pełni bezpieczna i dobrze przystosowana do użytkowania przez nasze dziecko?

 

100% bezpieczeństwa

Przede wszystkim wybierzmy zjeżdżalnię stabilną, której konstrukcja jest pewna i solidna. Wówczas mamy pewność, że naszym pociechom podczas zabawy nie stanie się krzywda. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na elementy, które istotnie zwiększą bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy. Są to przede wszystkim: poręcz oraz antypoślizgowe elementy.

 

Jaką zjeżdżalnię wybrać?

Dla młodszych dzieciaków możemy kupić miniaturową zjeżdżalnię z jednym lub dwoma schodkami. Odpowiednim tworzywem będzie tutaj plastik. Ciekawe propozycje to także domki do zabaw ze zjeżdżalnią ? jest to jednak nieco większy wydatek. Trzeba pamiętać, żeby zjeżdżalnia była kolorowa i wesoła ? to połowa sukcesu jeśli chodzi o wybór odpowiedniej zabawki. Ceny zjeżdżalni wahają się w zakresie 100-200 zł w zależności od wielkości oraz rodzaju ślizgawki. Ciekawą opcją jest kupno zjeżdżalni dmuchanej ? jest to jednak koszt ok. 1000 zł, ponadto sporo zachodu wymaga pompowanie całej konstrukcji, zwłaszcza gdy połączona jest z innymi atrakcjami ? dmuchanym domkiem lub zamkiem. Problemem bywa także przechowywanie takiego wyposażenia podczas gdy nie jest ono użytkowane.

 

Jak zamontować zjeżdżalnię?

Oto kilka podstawowych rad:

- trzeba znaleźć równe miejsce na trawniku lub w ogrodzie,

- zjeżdżalnia powinna znajdować się z daleka od drogi czy ulicy,

- ślizgawka musi być stabilna,

- ślizgawka może kończyć się w baseniku lub w piaskownicy; zapewni to dodatkową zabawę dla malucha oraz zamortyzuje ewentualny upadek.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zjeżdżalni?

Ważne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru zjeżdżalni dla naszego dziecka to:

- wysokość, szerokość,

- obecność poręczy,

- drabinka antypoślizgowa,

- dopasowanie do wieku naszej pociechy,

- dodatkowe ?wyposażenie? ? np. nietypowy kształt ? przypominający przykładowo słonia lub wmontowany kosz do gry w piłkę,

- wesołe barwy,

 

Ślizgawka to jedna z ulubionych zabawek dla dzieci na świeżym powietrzu. Warto więc zadbać by była bezpieczna oraz dobrana optymalnie do wieku pociechy. Wówczas możemy być pewni, że dziecko będzie zadowolone, a jego uśmiech jest tego najlepszym dowodem! Warto jednak przy małych dzieciach asystować im w zabawie, zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z wyższą zjeżdżalnią lub ślizgawką wprost do basenu.

 

Kategoria: Blog
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.