Zagadnienia remontowe

Witam serdecznie wszystkich na swoim blogu poświęconym zagadnieniu jakim jest remont ale i nie tylko. Nazywają mnie „Remotowiec”, jestem tzw. złotą rączką. Już od dzieciństwa lubiłem majsterkować, naprawiać i dawać drugie życie różnego rodzaju rzeczom. Do dziś traktuję to jako moje hobby. Od dawna przymierzałem się do założenia własnego blogu poświęconego właśnie tej tematyce, ale nigdy nie było dobrego momentu aby zacząć. Jednak jakiś czas temu pewne wydarzenie przyczyniło się do tego. Obecnie mieszkam wraz z moją Żoną w mieszkaniu w bloku w dużym mieście gdzie też pracuję. Dzieciństwo spędziłem na wsi i od zawsze marzyłem o swoim małym domku z dala od miejskiego zgiełku. Ale rodzaj mojej pracy zawodowej przekreślił te plany. Jednak los bywa przewrotny i dziadzio mojej Żony zostawił nam w spadku dom na wsi. Większość osób po jego obejrzeniu stwierdziła by że to ruina, a nie dom, ale dla mnie to budynek, który ma duszę. Żona bardzo upierała się żeby sprzedać go wraz z działką i wreszcie kupić swoje mieszkanie w mieście, lecz po długich dyskusjach przystała na moje zdanie i zdecydowaliśmy się wspólnymi siłami go wyremontować.

Wprawdzie remonty to moje hobby, ale nigdy nie podejmowałem się tak dużego przedsięwzięcia. Niestety blog ten założyłem w momencie gdy jestem już na półmetku związanym z remontem naszego domku na wsi i do pewnych prac podchodzę już teraz z dystansem, ale moim celem jest przedstawienie poszczególnych etapów odnawiania starego, zniszczonego budynku. Nie jestem z zawodu budowlańcem ale osobą która ma już pewne doświadczenie w remontowaniu mieszkań. Dużo czasu spędziłem na przeglądaniu, czytaniu i wyselekcjonowaniu najważniejszych informacji z fachowej literatury potrzebnej do tego aby samemu zabrać się za taki remont. W połączeniu tego z wiedzą praktyczną osób które na co dzień żyją właśnie z takiej pracy, z którymi mogłem dyskutować na te tematy przystąpiłem z Żoną do własnoręcznej pracy przy odnowieniu naszego „nowego” domu.

Ze względu na to że czasami fachowa literatura budowlana jest trudna do zrozumienia, ale i również zawiła i ciężko o czasem bardzo proste ale niezwykle ważne porady doświadczonych osób przy remoncie domu czy mieszkania, postaram się przedstawić poszczególne etapy odnowy domu, tak aby ktokolwiek tu zaglądnie szukający pomocy przy podobnym wyzwaniu, lub borykający się z problemami podobnymi jak my głównie od czego zacząć i jak mądrze rozplanować sobie prace, miał trochę łatwiej i mógł potraktować moje zapiski jak poradnik prawdziwego Remontowca.
Będę się starał przynajmniej raz w tygodniu wrzucać kolejne etapy pracy nad naszym domem. Mam nadzieję że jest więcej osób takich jak ja, które wolą sami zmierzyć się z ciężką i mozolną pracą i które uważają że najbardziej cieszy własnoręcznie dobrze wykonana robota.

Kategoria: Blog

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.