Kocioł na paliwo stałe – ważny wybór

kocioł na paliwo stałeNasze prace przy zakupie i montażu instalacji centralnego ogrzewania zaczęliśmy od wyboru kotła. Zdecydowaliśmy się na kocioł na paliwo stałe z górną komorą spalania o mocy 17-21 KW jednej z renomowanych firm. Oczywiście kocioł zakupiliśmy przez internet, gdyż okazało się że u nas w mieście czas oczekiwania na dowolny kocioł to 2 tygodnie, a w większości sklepów internetowych jest to max 10 dni i koszt dostawy był gratis. Dodatkowo za nie wielką opłatą można było się ?dogadać? co do wniesienia go do naszej kotłowni. A to dużo znaczy, gdyż kotły są bardzo ciężkie i trudno przetransportować go na miejsce docelowe.

Następnie przystąpiliśmy do obliczania ilości, wielkości i rodzaju grzejników. Zaczęliśmy od grzejników w łazience, gdzie mogliśmy pokusić się o odrobinę fantazji i wybrać takie o niespotykanym, ciekawym kształcie. Chcieliśmy, aby akurat te grzejniki oprócz spełniania swojej głównej funkcji były również bardzo ważnym elementem dekoracyjnym wystroju naszych łazienek. Opisałem wcześniej jak obliczyć moc grzejników do poszczególnych pomieszczeń w domu, więc teraz pozostaje nam tylko wybrać grzejniki. Bardzo podobały nam się takie o rurkach kwadratowych, prowadzonych w pionie, ale nie dałoby się wtedy wysuszyć na takim grzejniku ręczników łazienkowych, więc musieliśmy zadowolić się takim o klasycznych rurkach prowadzonych poziomo w białym kolorze.

Natomiast co do grzejników pokojowych to najważniejsze jest, aby dobór był odpowiedni pod zastosowane źródło ciepła. Więc wybraliśmy tradycyjne grzejniki członowe o bardzo dobrej odporności na korozję wraz z wieszakami. Mogliśmy już przystąpić do wyrysowania otworów w ścianach na montaż wieszaków. I już ekipa do podłączania instalacji mogła przystępować od podłączania kotła z grzejnikami. Instalacją samej podłogówki zajmę się następnym razem…

Kategoria: Blog

Komentowanie Wyłączone.