Wersalki ? funkcjonalność i wygoda w jednym

Wersalka to niepozorny mebel, który często jest niedoceniany przez klientów. Dzieje się tak niesłusznie, gdyż w rzeczywistości wersalki stanowią idealne zastępstwo tradycyjnych łóżek ? przykładowo na małym metrażu lub w pokoju dziecięcym. Wersalki mają wiele praktycznych zalet, które sprawiają, że są meblem atrakcyjnym, zarówno do większych domów, jak i do mniejszych mieszkań.

Praktyczne zalety wersalek?

Najważniejszym walorem wersalek jest to, że mogą one w dzień służyć nam jako kanapa, a wieczorem rozkładać się jako łóżko dla gości. Mamy więc tutaj oszczędność przestrzeni oraz funkcjonalność w jednym. Wersalka nadaje się także znakomicie dla licznej rodziny: może służyć wieczorem do wspólnego oglądania telewizji, a wieczorem jako miejsce do spania. Mebel ten sprawdza się także idealnie w pokoju dziecięcym, gdy pociechy za dnia potrzebują miejsca na zabawę, a wieczorem muszą mieć miejsce na wypoczynek. Ponadto, zwykle wersalki są bardzo proste do rozłożenia i złożenia. Często posiadają one także specjalną szufladę / pojemnik w którym możemy przechowywać pościel.

?trwałość wykonania?

Wersalki stanowią urozmaicenie wnętrza oraz jego estetyczne dopełnienie. Jeśli chodzi o wykonanie wersalek, możemy być spokojni o trwałość tego mebla. Zwykle stalowy stelaż wystarcza aby konstrukcja była wytrzymała. Często konstrukcja wersalki wykonana jest także z drewna. Uzupełnieniem są czasem błyszczące, stalowe nóżki, które stanowią nowoczesny akcent mebla. Do pokrycia używany jest zazwyczaj przyjemny welur lub elegancka skóra (co znajduje odzwierciedlenie w cenie tego typu wyposażenia).. Popularnym rozwiązaniem jest także ekoskóra, która króluje na wielu polskich wersalkach. Pianka, jako główne tworzywo mebla zapewnia nam wygodę użytkowania oraz przyjemny wypoczynek.

?oraz ich oryginalny wygląd.

Warto zainteresować się wyglądem wersalki ? wiele firm oferuje mnóstwo rodzajów tapicerki do wyboru. Możemy więc dopasować nasz mebel do każdego wnętrza i różnych stylów dekoracyjnych. Możemy zdecydować się także na coś zupełnie oryginalnego, np. mebel w zdecydowanym, ostrym kolorze, który będzie ożywczym akcentem pokoju. Często do wersalki dodawane są w zestawie dopasowane poduszki czy zagłówki, które dopełniają wyglądu wersalki. Nowoczesny wygląd tego wyposażenia to gwarancja oryginalności wyglądu wnętrza: możemy wybrać przykładowo mebel z ekoskóry stylizowanej na paski zebry lub zdobionej w cętki. Bardzo popularne są kombinacje tych deseni z różnymi mocnymi barwami, takimi jak: czerwień, zieleń, fiolet, pomarańcz. Jeśli jednak wolimy coś przyjemniejszego w dotyku, warto zdecydować się na tradycyjny welur. Tutaj również mamy mnogość rodzajów tapicerek, dzięki czemu możemy dowolnie urządzić swój pokój i stworzyć harmonijne połączenia mebli.

Kategoria: Wystrój wnętrz
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.