Wanna i prysznic w jednym – panele nawannowe

parawany nawannowe

fot.Aquaform

Wyposażając łazienkę zawsze stajemy przed wyborem ? prysznic czy wanna? Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca oraz środków, by pozwolić obie na oba warianty, nie musimy pozbawiać się przyjemności brania zarówno prysznica, jak i kąpieli. Optymalnym rozwiązaniem są parawany nawannowe, które umożliwią korzystania z wanny również w charakterze kabiny prysznicowej.

Na rynku dostępne są rożne modele kabin nawannowych:

  • Kabiny nawannowe przesuwne
  • Kabiny nawannowe składane
  • Kabiny nawannowe wahadłowe

Kabiny przesuwne charakteryzują się rozsuwanymi elementami, które na siebie zachodzą. Taki model nadaje się do każdego typu wanien. Kabiny nawannowe składane, nazywane harmonijkowymi, składają się po zewnętrznej stronie kabiny. Podobnie jak poprzednie, nadają się do każdego typu wanien. Wahadłowe kabiny nawannowe otwierają się obracając dookoła własnej osi pionowej. Kabiny te pasują jedynie do wanien prostokątnych. Mogą mieć różne rozmiary i kształty, jednak na takie modele, które nie znajdują się standardzie, trzeba złożyć specjalne zamówienie, co wiąże się dłuższym okresem oczekiwania.

Z czego są zrobione?

Parawany nawannowe, podobnie jak kabiny prysznicowe, mają proste lub zaokrąglone profile aluminiowe oraz ścianki ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego ? akrylu bądź polistyrenu. Szkło użyte do konstrukcji parawanów ma grubość 4-8 mm, gwarantuje całkowite bezpieczeństwo oraz jest odporne na zarysowania. Dzięki duże grubości nie jest łatwo go uszkodzić. Warstwa ułatwiająca spływanie wody, którą pokryte są ścianki kabiny, zabezpiecza przed osadzaniem się kamienia oraz tworzeniem się smug. Polistyren natomiast ma grubość około 3 mm, jest lekki i podatny na zarysowania oraz urazy mechaniczne. Może mieć gładką lub wzorzystą fakturę. Ceny parawanow nawannowych wykonanych z polistyrenu są znacznie tańsze niż ze szkła hartowanego, ale przy tym również mniej trwałe i bardziej niebezpieczne.

parawany-nawannowe-1

fot.Aquaform

Istnieje również duży wybór kolorów profili parawanów. Są połączone z szybą za pomocą gumowych uszczelek i silikonu, które można kolorystycznie dopasowywać. Dodatkowo, w niektórych drzwiczkach parawanów nawannowych stosuje się magnesy, zwiększające ich uszczelnienie. Okucia parawanów są chromowane, dzięki czemu nie powodują korozji, nawet mimo dużego poziomu wilgotności w łazience.

Montaż parawanów nawannowych

Założenie parawanów nawannowych nie jest trudnym zadaniem. Polega na zamocowaniu do ściany profilu bądź zawiasów, które podtrzymują parawan. Istotny jest właściwy montaż kołków, ponieważ każda niedokładność może być przyczyną późniejszych trudności w jego otwieraniu i zamykaniu. Parawan mocuje się do ściany łazienki.

Kategoria: Wystrój wnętrz

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.