Tapety ?z czym się to je? ?

Tapety ? jest to doskonała alternatywa na dekorację ścian. Z dostępnych wzorów i kolorów, każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.
Moda na tapetowanie ścian narodziła się w latach 80. Jednak materiały i ich kolorystyka zostawiały dużo do życzenia.

Od pewnego czasu moda ta powróciła. Co ciekawsze, zaczęła się od ich stosowania w bardzo nowocześnie urządzanych mieszkaniach. I co ważne, nie jest to tylko pomysł na nie malowanie ścian, ale tapety, fototapety nadają wyjątkowego charakteru pokoju, a nawet mogą powodować optyczne powiększenie wnętrza.

Dostępne rodzaje tapet:

  • tapety papierowe ? są to najtańsze tapety, co ważne nie ścieralne, o słabych właściwościach wytrzymałościowych. Nie należy stosować ich w miejscach narażonych na wilgoć.
  • tapety winylowe ? nie są zrobione tylko z winylu. Spód tapety jest papierowy a wierzchnia warstwa jest zrobiona z winylu. Są zmywalne i odporne na uszkodzenia, dlatego śmiało można stosować je w pokojach dziecięcych. Również można stosować je w pomieszczeniach kuchennych. Niestety należą do jednych z najdroższych tapet.
  • tapety na flizelinie ? jest to połączenie dwóch powyższych tapet ale podklejonych warstwą flizeliny. Mają dużo zalet: m.in. nanosimy klej tylko na ścianę, są ciepłe, tłumią hałas i świetnie kryją nierówności. Zastosowanie: pokój, sypialnia, pokój dziecięcy i przedpokój.
  • tapety z włókna szklanego ? mają strukturę materiału, dobrze się ścierają, można je malować i dobrze kryją nierówności. Największą wadą jest to, że przy usuwaniu odchodzą razem z tynkiem. Dobre do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.
  • tapety akrylowe ? są to ?ulepszone? tapety papierowe pokryte warstwą akrylu. Jednak tak jak papierowe mają małą wytrzymałość i nie są zmywalne.
  • tapety tekstylne ? ich zewnętrzna warstwa może być wykonana z: bawełny, wełny, lnu, jedwabiu i z tego względu jest to najdroższy rodzaj tapet.
  • tapety korkowe ? są bardzo odporne na wilgoć i bardzo dobrze tłumią odgłosy. Z tego względu główne ich zastosowane to kuchnia.
  • tapety Rauchfazer ? jest to połączeni tapet papierowych z wiórkami drewnianymi. Nie nadają się do pomieszczeń, które są narażone na zabrudzenia i o podwyższonej wilgotności. Można je malować.
Kategoria: Wystrój wnętrz

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.