Remont od wewnątrz

Prace na zewnątrz domu ukończone zostały na jesień ubiegłego roku. Do tego momentu można było zabrać się za wykańczanie i urządzanie wnętrz. Już teraz powinniśmy zbliżać się do tego aby jak najszybciej w nim zamieszkać. Niestety prace do stanu obecnego wyczyściły niemal całkowicie nasze oszczędności. Więc aby prace nabrały tempa konieczne jest zaciągnięcie pożyczki. Zdecydowaliśmy że to najlepsze rozwiązanie dla nas w tym momencie.

Jak zaczynaliśmy pracę to nie śpieszyło nam się do tego, aby zamieszkać w naszym „nowym” domu jak najszybciej. Raczej traktowaliśmy to jak relaks, ucieczkę od miejskiego zgiełku i monotonii życia w mieście. A praca przy remoncie była dla nas odskocznią od codziennej pracy w mieście. Ale z czasem tak wciągnęła nas natura, cisza i spokój na wsi, że coraz bardziej dążyliśmy do tego aby zamieszkać w naszym domku na wsi. I w końcu przyszedł moment, właśnie po ukończeniu zewnątrz budynku, kiedy zdaliśmy sobie sprawę że to jest miejsce, gdzie chcemy spędzić resztę życia. Usiedliśmy do poważnej rozmowy i zdecydowaliśmy, że musimy zaciągnąć pożyczkę, ukończyć dom wewnątrz, ale tak gruntownie i jak najszybciej wprowadzić się do niego. Przystąpiliśmy do załatwiania formalności z zaciągnięciem kredytu. W między czasie zastanawialiśmy się od czego zacząć dalsze prace.

Najważniejsze to przemyślenie ogrzewania naszego domu. I to będzie jedna z pierwszych i poważniejszych prac. Niestety całkowicie rezygnujemy z ogrzewania kuchni i pokoju piecem kaflowym, jak również łazienki piecykiem elektrycznym. Myślimy o kotle na paliwo stałe, którego chcemy zlokalizować w miejscu obecnej spiżarni. Tylko musimy zamurować drzwi od strony kuchni, a zrobić dodatkowe drzwi od przedpokoju. Niestety jest to małe 4,5 metrowe pomieszczenie więc na składowanie opału nie ma mowy. Ale jak to mówią: „jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma”. Docelowo miejsce na drewno chcielibyśmy umiejscowić we wiacie, która będzie połączona z przyszłym, wolnostojącym garażem. Fajnie byłoby do zimy uruchomić ogrzewanie i nie martwiąc się temperaturą na zewnątrz, pracować wg przyjętego schematu. Tutaj jeszcze dodam, że żona bardzo chciała aby w kuchni i salonie, które będą połączone ze sobą, na podłodze były płytki ceramiczne i dlatego też, aby było miło i przyjemnie chcemy zastosować ogrzewanie podłogowe. Ale jak to dalej się potoczy będę opisywał w kolejnych tekstach.

Kategoria: Blog

Komentowanie Wyłączone.