Pościel bawełniana na każdą porę roku

Bawełna jest jednym z ulubionych materiałów pościelowych w Polsce. Jest miła w dotyku, zazwyczaj niedroga i pozwala skórze oddychać. W sklepach znajdziemy bardzo różne rodzaje pościeli bawełnianej, które różnią się fakturą i grubością. Przed decyzją o zakupie nowej warto wziąć pod uwagę czym charakteryzują się jej poszczególne rodzaje, jakie preferencje użytkowników zaspokoją oraz na jaką porę roku będą najbardziej odpowiednie.

Do najważniejszych rodzajów pościeli bawełnianej zaliczamy:

Pościel z flaneli ? jedna z najbardziej popularnych rodzajów pościeli, jest dosyć ciepła i świetnie nada się na chłodniejsze pory roku. Jest miękka w dotyku dzięki okrywie włókiennej, którą jest pokryta. Nie bardzo nadaje się dla osób które preferują uczucie chłodu w trakcie spania.

Pościel z kory ? również bardzo popularna, jest cieńsza od pościeli z flaneli i ma karbowaną strukturę. Jej zaletą jest to, że łatwo się ją pierze i nie gniecie się dzięki czemu nie wymaga krochmalenia i prasowania. Jej minusem może być to, że po latach jej karbowana struktura stopniowo się wyciera. Pościel z kory polecana jest szczególnie dla dzieci oraz z osób z alergią.

Pościel z satyny ? jest dobra głównie w cieplejszych okresach w roku. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest zimna lecz miękka i delikatna w dotyku. Jest też nieco droższa niż dwie poprzednie. Jej niewątpliwą zaletą jest atrakcyjny wygląd, lekko połyskująca faktura nadaje jej nieco bardziej elegancki wygląd niż posiadają dwa wcześniej omawiane rodzaje pościeli.

Pościel z bawełny egipskiej ? spotykana często z w luksusowych pokojach hotelowych. Wyprodukowana z egipskiej starannie wyselekcjonowanej bawełny z przędz dwukrotnie skręcanych. Jest dosyć droga jednak dzięki temu że jest gruba świetnie nadaje się na chłodniejsze noce.

Pościel z dżerseju ? bardzo dobrze oddycha i oddaje wilgoć na zewnątrz. Jest bardzo miękka i miła w dotyku. Jest praktyczna nie wymaga krochmalenia i jeżeli wirowanie nie pogniecie tkaniny ? prasowania. Jest cienka dlatego będzie dobra zwłaszcza w lecie.

W sklepach oprócz pościeli bawełnianych dostaniemy również pościele jedwabne, wełniane, lniane z bambusa czy syntetyczne. Warto aby decyzja, o wyborze którejś z nich była przemyślana i dostosowana do naszych oczekiwań i nie wynikała jedynie z naszych preferencji kolorystycznych.

Kategoria: Wystrój wnętrz

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.