Płytki mrozoodporne

płytki kolorowePodczas budowy domu i późniejszego urządzania własnych czterech ścian uwaga inwestora nie skupia się tylko i wyłącznie na wnętrzu domu. Niezwykle ważne jest również jego otoczenie, design tarasu, przedsionka ? wszystkie te elementy bezpośrednio nakładają się na tzw. pierwsze wrażenie, jakie odniesiemy my sami, jak również odwiedzający nas goście. Urządzając ogród, jak również aranżując taras musimy pamiętać, że nie możemy w tym celu zastosować tych samych materiałów, co we wnętrzu domu. Najlepsze będą produkty specjalnie przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Układając podłogę na tarasie, czy przed samym domem wybierzmy więc płytki mrozoodporne.

płytki mrozoodporneProducenci materiałów budowlanych odpowiednio zadbali o to, by każdy wystawiony na sprzedaż produkt nie tylko cieszył oko, dzięki ciekawym projektom i bogatemu wzornictwu, ale również charakteryzował się najwyższymi parametrami pozwalającymi na długoletnią trwałość. Oczywiście płytka płytce nierówna, a najwyższa jakość produktu idzie w parze z podobną ceną. Należy jednak pamiętać, że płytki mrozoodporne to inwestycja na długie lata, dlatego czasami warto zainwestować trochę więcej, żeby później móc cieszyć się ich doskonałym wyglądem. W naszym klimacie gwałtowne zmiany temperatury, mroźne zimy i upalne lato sprawiają, że materiały zewnętrzne są szczególnie narażone na zniszczenia.

Płytki mrozoodporne można podzielić ze względu na materiał wykonania . Najlepszym z nich okazuje się popularny ostatnimi czasu gres, gdyż cechuje się niską nasiąkliwością i odpornością na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Równie dobrym materiałem jest klinkier, mimo, że jego nasiąkliwość jest już znacznie wyższa od gresu.

płtyki zieloneDokonując wyboru płytek zewnętrznych, których miejscem przeznaczenia ma być taras, basen, czy jakiekolwiek inne miejsce na świeżym powietrzu należy pamiętać, że sam design i wygląd płytek nie jest najważniejszy. Dopiero po dołączeniu do tego wyznacznika poszukiwania odpowiednich parametrów cechujących najwyższą jakość materiałów możemy mieć pewność, że nasz wybór okaż się trafny. Błędne oszacowanie wszystkich ?za? i ?przeciw? odnośnie konkretnego rodzaju płytki może w niedalekiej przyszłości zaowocować brzydkimi, niechcianymi pęknięciami, czy ścieraniem się płytek.

Płytki mrozoodporne przed momentem, w którym trafiają na półki sklepowe poddawane są specjalistycznym testom, które sprawdzają, czy faktycznie są one odporne na działanie niskich temperatur. Niestety należy zawsze mieć na uwadze fakt, że samo pozytywne przejście badań nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu.

Kategoria: Porady majsterkowicza

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.