Parawany nawannowe – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie

Aranżując małą łazienkę często stoimy przed wyborem: wanna czy prysznic? Niestety, niewielka powierzchnia wymusza na nas umieszczenie tylko jednego urządzenia. A przecież każdy z domowników ma zgoła różne gusta dotyczące zażywania kąpieli. Jak więc połączyć przyjemne z pożytecznym tak, by zaoszczędzić w naszej łazience jak najwięcej miejsca zadowalając przy tym wszystkich mieszkańców?RIHO-Parawan-nawannowy-YUKON-Scandic-S500-43x89x150-cm-GGT0221239900

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zamontowanie parawanu nawannowego ? dzięki niemu nie trzeba będzie zrezygnować ani z relaksującej kąpieli z bąbelkami, ani szybkiego, porannego prysznica bez obaw powodzi w łazience. Parawany nawannowe to także, o wiele niższy koszt wyposażenia łazienki jeśli porównamy je z montowaniem dwóch urządzeń obok siebie.

Parawan składać się może z jednego lub kilku elementów. I tak: może to być nieruchome skrzydło najczęściej o szerokości 70 – 75 cm, mogą być to ścianki składane w harmonijkę, ścianki otwierające się wahadłowo – do wewnątrz lub na zewnątrz, lub po prostu przesuwane. W zależności od tego czy wanna stoi przy ścianie czy na środku łazienki ? boki skrzydeł mocuje się do ściany lub wyłącznie do krawędzi wanny.

KOLO-Parawan-nawannowy-dwuczesciowy-NIVEN-125-prawy-FPNF12222008R

Do prostokątnej wanny będzie pasował każdy parawan uniwersalny, natomiast wanny o obłych kształtach: narożne, asymetryczne czy zaokrąglone będą wymagać takiego parawanu, który będzie pasować do ich zakrzywionej krawędzi. Oczywiście jeśli posiadamy wyjątkowo nieforemną wannę będziemy potrzebować wizyty u szklarza, który dokona dokładnego pomiaru i wykona dla nas odpowiedni parawan.
Podobnie jak w konstrukcji kabin prysznicowych, parawany nawannowe mogą być aluminiowe, chromowane czy też lakierowane proszkowo. Parawany wykonywane są z bezpiecznych materiałów: szkła hartowanego lub z szyb polistyrenowych. Mogą być przezroczyste, matowe, przydymiane, nawet z nadrukiem lub tłoczonym wzorem. Do małej łazienki warto wybrać te o gładkiej, przezroczystej i lśniącej powierzchni ? może i zabrudzenia na takiej powierzchni będą bardziej widoczne niż w przypadku innych rodzajów szyb, za to optycznie powiększą naszą łazienkę i dodadzą jej elegancji. Jeśli zaś bardziej cenimy wygodę i praktyczność ? wybierzmy ścianki z wytłaczanym nadrukiem, bądź pokryte specjalną powłoką, która sprawia, że nie zostają na nich ślady kropel. Woda łączy się w strużki, spływa więc szybciej i tworzy się mniej zacieków, a te, które pozostawia, łatwiej usunąć.

Jak widzimy parawan nawannowy to idealny zakup, który zadowoli wszystkich jego użytkowników. Na jego korzyść przemawia cena, a także fakt, iż większość dostępnych na rynku parawanów możemy zainstalować samodzielnie, a więc w każdej chwili możemy łazienkę uczynić bardziej funkcjonalną.

 

Kategoria: Wystrój wnętrz

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.