Panel prysznicowy

imagesPanel prysznicowy to płyta wykonana z tworzywa, aluminium lub szkła, w której zamontowane są dysze, słuchawki prysznicowe, pokrętła do ustawiania temperatury i strumienia wody oraz różne dodatkowe udogodnienia dla użytkowników. Stanowi dodatkowe wyposażenie kabiny prysznicowej. Może być zamontowany zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej, lub być z nią zintegrowany.

Panel prysznicowy stanowi namiastkę domowego SPA. Daje możliwość masażu i relaksu pod natryskiem. Jest sporym udogodnieniem, pozwalającym na odrobinę przyjemności, bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Budowa

W każdym panelu prysznicowym jest przewidziane miejsce na mydło, kosmetyki i inne przybory do kąpieli. Bardziej rozbudowane wersje posiadają również wylewkę bidetową zamontowaną w dolnej części panela. Innym ciekawym pomysłem są drzwiczki, za którymi można schować wszystkie przybory kąpielowe, kosmetyki oraz słuchawkę prysznicową. Kolejnym dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zamontowania rozkładanych krzesełek do siedzenia i podnóżków. Panele prysznicowe mogą być oświetlone lampami halogenowymi, które są umieszczone w jego górnej części.

 

Wygląd

Panel prysznicowy stanowi dominująca część łazienki. Z tego względu, bardzo istotne jest jak się prezentuje w pomieszczeniu. Obecnie modny jest minimalizm stosowany w wystroju łazienek. Dąży się do maksymalnego uproszczenia form stosowania kształtów geometrycznych i nadawanie elementom urządzeń eleganckiej i prostej formy. Jedyna rzecz, która może się rzucać w oczy, to odważny kolor i faktura.

Panele produkowane są z różnych materiałów: aluminium, stali szczotkowanej, naturalnego i sztucznego kamienia, drewna egzotycznego, szkła hartowanego oraz tworzywa sztucznego wysokiej jakości. W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest panel, można uzyskiwać ich różne faktury, kolory i rozmiary.

 

Funkcjonalność

W łazienkach, w których znajduje się wanna, należy montować panele posiadające wylewkę, która służy do napełniania wanny. Dla osób lubiących długie kąpiele, ciekawym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w panel z siedzeniem.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie korzystania z ciepłej wody ? dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w panelu baterii termostatycznej. Szczególnie polecana dla małych dzieci i osób starszych.

 

Masaże

Panele prysznicowe, to urządzenia wyposażone w słuchawki, dysze i główki natryskowe, przez które wypływa woda różnymi rodzajami strumieni o rozmaitym natężeniu i ciśnieniu. Różna temperatura wody i rodzaj masażu inaczej wpływa na ciało ? odprężająco, relaksująco lub pobudzająco. Hydromasaż jest jedną z najstarszych metod leczenia ? niweluje dolegliwości kręgosłupa i stawów, działa odprężająco na mięśnie, ma właściwości antydepresyjne oraz leczy migrenę. Poza leczniczym działaniem, posiada także właściwości kosmetyczne ? nawilża cerę, nadając jej sprężystości.

 

Montaż

Jak twierdzą sami producenci paneli prysznicowych ? można je zamontować w każdej łazience. Jedynym warunkiem jest to, że w instalacji, do której zostanie podłączony panel, musi być odpowiednie ciśnienie, aby masaż wodny był skuteczny, czyli by strumień wody wypływającej był dostatecznie intensywny. Zaleca się, aby ciśnienie wody wynosiło około 3 barów. Osoby korzystające z wodociągu zazwyczaj nie mają z tym problemu. Jeżeli woda pobierana jest ze studni, wówczas montaż panela należy uwzględnić już podczas doboru pompy i urządzeń hydroforowych, by w przyszłości zapewnione było odpowiednie ciśnienie w instalacji.

Kategoria: Blog
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.