Ogrodzenie domu, tylko jakie?

Większość z Nas stanęła już, albo stanie przed takim dylematem, jakie wybrać ogrodzenie, gdyż jest to inwestycja na lata i takiej decyzji nie powinniśmy podejmować pochopnie. Należy w pewien sposób przeanalizować ten ?problem? i rozważyć różne aspekty.

Musimy pamiętać, że ogrodzenie nie stanowi tylko wyznacznika naszej działki, ale również ma harmonijnie współgrać z wizerunkiem Naszego domu. Oferta producentów jest naprawdę różnorodna i mamy duże pole do popisu podczas wyboru tego Naszego wymarzonego ogrodzenia.
Czym możemy się sugerować?

  • istotną rolę odgrywać będzie cena produktu,
  • materiałem z jakiego zostało wykonane ogrodzenie,
  • jak i samą estetyką wykonania.

Najczęściej spotykane typy ogrodzeń to:ogrodzenia drewniane

Ogrodzenie drewniane ? przemawia za nim bezproblemowy montaż, naturalny wygląd, który ucieszy każdego indywidualistę, tam gdzie zalety są i wady, w tym przypadku będzie to nietrwałość, należy w odpowiedni sposób zająć się jego impregnacją i powielać tą czynność co jakiś czas.

Ogrodzenie murowane ? materiałem jaki się stosuje w przypadku tego rodzaju ogrodzeń jest cegła bądź kamień. Jest z pewnością trwałe ale co za tym idzie? ? wysokie koszty. Jeśli Nasz dom znajduje się blisko ulicy to taka forma będzie też barierą tłumiąca hałas.ogrodzenie murowane Żywopłot- należy pamiętać o odpowiednim wyborze roślin jak o ich pielęgnacji. Na pewno trzeba mieć czas na utrzymanie w ładzie takiego ogrodzenia. Dla tych którzy lubią naturę jest to idealne rozwiązanie, minusem może być to iż żywopłot ?pochłania? miejsce w ogrodzie.

Ogrodzenie metalowe ? do tego segmentu należy zaliczyć ogrodzenia z siatki, które cechują się niskim kosztem oraz dużą popularnością. Największą ich wadą jest konserwacja, którą musimy co kilka lat powtarzać, oraz to, że nie wygląda też tak estetycznie jak poprzednie typy ogrodzeń.
Do tego rodzaju możemy także zaliczyć ogrodzenia kute, lecz nie każdy może sobie na nie pozwolić ze względu na jego cenę. Z elementów kutych możemy stworzyć całe ogrodzenie.

Pamiętajmy o tym, że ogrodzenia niższe niż 220 cm, nie wymagają pozwolenia natomiast te, które chcemy wybudować np. niedaleko drogi, torów kolejowy lub są wyższe od tego wymiaru muszą być zgłoszone do starostwa powiatowego.
Już na początkowym etapie Naszej ?wizji? musimy wziąć wiele aspektów pod uwagę, rozważyć wszelkie wady i zalety a wtedy niewątpliwie wybór będzie właściwy.

Kategoria: Budowa domu
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.