Niewidzialna półka na książki

Takiej półki na pewno nie widzieliście, bo ?. jest niewidzialna :-) Od jakiegoś czasu można kupić specjalną ?niewidzialną? półkę. Technika wykonania i pomysł rodem z NASA. PółkaBudowa prostsza niż przysłowiowego cepa. Cała tajemnica polega na ukryciu wspornika w najniżej położonej książce. Jest to odpowiedniej wielkości arkusz blachy wygięty tak, aby zachować kąt prosty. Cały sęk w tym, jak zrobić aby okładka książki nie opadała. Firma, która produkuje takie półki poradziła sobie z tym w ten sposób, że wypuszcza dwa zęby blachy poniżej poziomu półki i zagina je tak aby okładka wspierała się na nich.

Mimo iż półka nie jest droga, to znalazłem przykład jak ją wykonać samemu, ale na troszkę innej zasadzie. Wiadomo Polak potrafi, to co zobaczyłem tak bardzo mnie zaskoczyło, że postanowiłem się tym podzielić.

Designerska półkaA mianowicie: potrzebujemy jednego lub dwóch kątowników ogólnie dostępnych w sklepach budowlanych. My wykorzystamy jeden. Książkę w twardej okładce, co ważne musi być to książka, której nie będziemy chcieli już przeczytać :-) Tym właśnie różni się te sposób od gotowej półki. Niszczymy jedną książkę ? czego nie polecam i doradzam zakup gotowej półki. Następnie otwieramy książkę na ostatniej stronie i odrysowujemy środek.

Półka na książki

Teraz musimy wyciąć prostokąt w kartkach w taki sposób, aby wspornik po włożeniu do książki nie blokował jej zamknięcia. Następnie za pomocą dwóch otworów w kątowniku przykręcamy go do książki za pomocą wkrętów. Ich długość powinny być dopasowane do grubości książki.
Dobrze jest również do otworów dodać trochę kleju. Następnie smarujemy klejem okładkę i przyklejamy ją reszty książki. Teraz układamy kilka książek, aby dociążyć tą klejoną i odstawiamy na klika godzin do związania kleju. Półka już gotowa, teraz przykręcamy wystającą część wspornika do góry tak aby ułożone książki na kolejne książki na podstawie zasłaniały go. I gotowe.

Reakcja i zaskoczenie gości widzących wiszące w powietrzu książki – gwarantowane.

Niewidzialna półkaPółki

Kategoria: Porady majsterkowicza

Komentarzy: 2 do wpisu “Niewidzialna półka na książki”

Dodaj komentarz (+)

  1. Hermes pisze:

    Witam,

    bardzo zainteresował mnie ten artykuł. Chciałbym zapytać gdzie i w jakich cenach występują takie gotowe półki? Gdyż przyznam że pomysł super :-)

  2. remontowiec pisze:

    Nie chcemy faworyzować żadnego sklepu internetowego, więc najbardziej optymalnie będzie jak przekażemy link do branżowej porównywarki cen http://www.kreocen.pl/produkt/Umbra-Niewidzialna-polka-Conceal-biala-330638-660-18_611_752939.html

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.