Meble ogrodowe

meble ogrodoweOdpowiednia aranżacja ogrodu, zadbane rabaty, równomiernie przycięty i nawodniony trawnik sprawiają, że ogród w okresie letnim promienieje. Dbałość o zachowanie go w dobrej formie jest nie do przecenienia zwłaszcza w okresie letnim, kiedy z powodzeniem piękny ogród może pełnić rolę salonu gościnnego lub po prostu miejsca wypoczynku. Z tego też względu na równi z salonem podlega regułom aranżacji.

Kluczem jest w tym wypadku dobry wybór mebli. Muszą one bowiem spełniać nie tylko wymóg funkcjonalności, być wygodne, ale głównie powinny być wykonane z trwałych i stabilnych materiałów. Z tego względu raczej nie zaleca się wyboru lekkich i mało trwałych mebli wiklinowych i rattanowych. Komplety tego typu, należące do tańszych, bowiem komplet mebli wiklinowych wraz ze stołem można kupić już za ok. 500 ? 900 zł, doskonale sprawdzą się na werandach, w oranżeriach. Do ogrodu zdecydowanie lepszym wyborem będą modele wykonane z materiałów trwalszych. Do takich zaliczyć można ekskluzywnie prezentujące się komplety z technorattanu, który doskonale imituje materiał naturalny, będąc przy tym mniej podatnym na działanie czynników zewnętrznych. Do wad tego materiału należy chyba wyłącznie stosunkowo wysoka cena, wahająca się od ok. 3000 do nawet 7000 tys. za komplet rodzinny. Podobne ceny osiągają najbardziej solidne zestawy mebli drewnianych. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na wykończenie drewna oraz pamiętać o prawidłowej jego pielęgnacji. Wyborem doskonałym, zarówno pod względem jakości materiału, jak i wartości estetycznych są meble z gatunków drzew egzotycznych, które posiadając większą gęstość od naszych rodzimych drzew są jednocześnie bardziej odporne na procesy gnilne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Metodą ich pielęgnacji jest naoliwianie. Do wad należy tutaj wyłącznie cena, która rozpoczyna się od ok. 8000 tys. za komplet. Właściciele mniej zasobnych portfeli powinni znaleźć meble w dobrym stylu wykonane z metalu lub plastiku. Obecne wzornictwo gwarantuje, że meble wykonane na bazie materiałów metalowych i tekstylnych wcale nie muszą kojarzyć się z kiczem. Do ich zalet należy niewątpliwie niska cena, już od 200 zł za komplet mebli, jak również wysoka odporność oraz walory użytkowe.

Oprócz mebli ogród wyposażyć można w dodatkowe elementy wyposażenia. Do najbardziej powszechnych z kategorii innych akcesoriów ogrodowych należą leżaki. Zróżnicowane zarówno pod względem materiałowym, jak i rodzajem zastosowanych mechanizmów. Najtańsze wersje plastikowe kupić można już nawet za 80 zł.

Myśląc o relaksie w ogrodzie warto zastanowić się nad kupnem huśtawki lub hamaka. Przed ich zakupem trzeba jednak zwrócić uwagę na trwałość konstrukcji oraz jakość materiału. Najlepsze są produkty drewniane. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie ogrodu i zyskanie ciekawej przestrzeni wypoczynku są wiszące fotele, które najlepiej prezentować się będą zawieszone na konarach drzew, imitując czasem ogromne ule.

Chcąc zyskać zacienioną przestrzeń można zaopatrzyć się w pawilony ze ścianami, dzięki którym pawilon przeobrazić się może w altanę lub bez ścian. Dostępna różnorodność produktów tego typu sprawia, że każdy może dobrać produkt odpowiadający mu zarówno stylem, jak i o odpowiedniej wielkości. Dolna granica pawilonów to zazwyczaj 800 ? 1000 zł. Ciekawym rozwiązaniem będą rozkładane jak wachlarz, a przypominające swoim kształtem muszle, pawilony szwajcarskie.

Tańszą alternatywą pawilonu jest parasol ogrodowy. Przy jego wyborze trzeba zwrócić uwagę na możliwość pochylenia i rozmiar czaszy, która odpowiedzialna jest za wielkość uzyskanego cienia, jak również na funkcjonalny sposób rozkładania, najlepiej za pomocą korbki. Liczba poprzeczek warunkuje natomiast podatność na uszkodzenia. Lepsze będą modele zaopatrzone w ich większą ilość. Cena parasoli waha się zazwyczaj w granicach 100 zł za najprostsze, plastikowe modele do 1000 zł.

Kategoria: Wystrój wnętrz
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.