Meble kuchenne ? funkcjonalność i minimalizm

1216698067

Kupując meble do kuchni stajemy wobec pytania: czy wybieramy gotowy projekt, czy sami od zera aranżujemy nasze wnętrze? Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tam toczy się życie nie tylko rodzinne, ale i towarzyskie. Wszystkie meble powinny być więc dobrze dobrane pod względem kompozycji oraz funkcjonalności. W kuchniach funkcjonalnych mamy do dyspozycji wiele szuflad oraz półek. Powinniśmy rozważyć także kupno szafek do zmywarki czy zlewozmywaka oraz zastanowić się nad miejscem zamontowania okapu.

 

Jeśli nasze pomieszczenie kuchenne posiada nietypowe wymiary lub jest bardzo małe, warto poszukać firm, które na wymiar dopasowują i projektują meble do kuchni. Musimy wówczas wiedzieć, jaka jest preferowana przez nas wysokość, szerokość oraz głębokość szafek, które chcemy nabyć. Trzeba zwrócić także uwagę na grubość blatów. Pomiary warto więc zlecić fachowcom, którzy doradzą nam najbardziej dogodne rozwiązanie architektoniczne.

Aktualne trendy w aranżacji kuchni sprowadzają się do nowoczesnego minimalizmu. Zdecydowane kolory elementów oraz wszechobecne drewniane szafki i blaty (wykonane często z drewna np. dębowego, płyty (wyglądem przypomina ona prawdziwe drewno), kamienia itp.) to stały element wielu polskich kuchni. Zdecydowanie zapewniają one funkcjonalność i są łatwe w czyszczeniu oraz eksploatacji. Interesującą propozycją w kuchni jest też barek lub wyspa ? jednak aby zamontować te elementy trzeba uwzględnić je w projekcie nieco wcześniej. Jeśli zbyt późno się na nie zdecydujemy, może okazać się, że nie starczy nam miejsca w pomieszczeniu.

898510_88279174

Kolory, które królują w nowoczesnych kuchniach to czerń, biel, beż oraz szarość. Ożywiają je elementy kuchenne w barwach czerwieni, fioletu, zieleni oraz innych neonowych odcieniach. Jest to aktualnie bardzo popularne zestawienie i nic nie wskazuje na to, aby miało ono wkrótce wyjść z mody. Akcentami, które dodają kuchni świeżości są z pewnością wbudowane lampki (także diody), które pozwalają nam na oświetlenie tylko części pomieszczenia. Warto zawczasu wybrać także uchwyty do szafek oraz elementy takie jak zlewozmywak czy rodzaj blatów. Kolejną decyzją, którą trzeba podjąć, jest wybór matowych lub błyszczących mebli. Zależeć to może także od innych sprzętów w kuchni takich jak planowana lodówka czy mikrofalówka, które będą współgrać z meblami danego typu (lub nie).

Dokonując zakupu mebli kuchennych warto wziąć pod uwagę wiele opcji, oraz rozejrzeć się za promocjami. Niektóre firmy dodają do mebli towary gratis, które mogą nam się bardzo przydać. Wiele firm oferuje także bezpłatny transport mebli, gdyż oferta tego rodzaju produktów jest tak duża, że przedsiębiorstwa meblowe starają się być jak najbardziej konkurencyjne.

Kategoria: Wystrój wnętrz

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.