Lampa z samych żarówek?

Czy jest możliwe wykonie lampy z samych żarówek? Oczywiście, że tak. W sieci można znaleźć wiele takich przykładów. Może ktoś zapytać po co? Jest to nie praktyczne, ciężko ścierać z takich lamp kurz, a w dodatku w przypadku który opiszę nie jest możliwa zmiana żarówki. Za to może to być niepowtarzalne, własnoręcznie zrobione, designerskie ?dzieło sztuki?. Czy jest możliwe, aby po włączeniu jednej żarówki, świeciło ich kilkanaście? Zaraz to udowodnię.

Do wykonania potrzebujemy kilkunastu standardowych żarówek, pistolet z klejem na gorąco, przewód z przełącznikiem i jedną oprawkę na żarówkę. Zaczynamy od przylutowania przewodu do oprawki, następnie do tej samej oprawki przyklejamy 5 żarówek w taki sposób aby oprawka znajdowała się pionowo, a przymocowane do niej żarówki trzonkami stanowiły podstawę przyszłej lampy. Dodam że to będzie lampa biurkowa. sklejone żarówkiNastępnie doklejamy kolejne żarówki na około tej świecącej również trzonkami na zewnątrz, tworząc tym samym nie tuzinkowy klosz. Ilość żarówek nie jest ograniczona, tylko od naszej wyobraźni zależy ile ich wykorzystamy i jaki kształt klosza uzyskamy. Ważne aby żadna z nich nie dotykała tej świecącej. Po włączeniu otrzymamy ciekawe, stłumione światło. Będziemy mieli wrażenie, że wszystkie żarówki się świecą. Jest to przykład jak można zrobić coś z niczego.

lampka nocna

Wykorzystując do tego samego celu żarówki kolorowe, można stworzyć ciekawą, nastrojową lampkę nocną, a nawet dwie :-) po obu stronach łóżka. Możemy je również w dowolny sposób przyozdobić lub pomalować. Już teraz mam pomysł na stojącą lampę wykonaną także z samych żarówek.

Żarówki mogą mieć więcej zastosowań, niż to do czego zostały stworzone. Następnym razem postaram się to udowodnić.

W zależności od kreatywności twórcy możemy znaleźć podobne oświetlenie:

Wiszące żarówki

Żyrandol z żarówek

zx

Lampka z żarówek

Kategoria: Porady majsterkowicza

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.