Kuchenki indukcyjne ? wady i zalety

Jeszcze kilka lat temu nowoczesne płyty indukcyjne były tak drogie, że naprawdę niewiele osób mogło pozwolić sobie na ich zakup. Z biegiem czasu jednak ich cena systematycznie malała, żeby dziś stać się bardzo przystępna dla potencjalnego klienta. Jest to główny powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się zastąpić tradycyjne kuchenki gazowe kuchenkami indukcyjnymi. Niestety tak jak i inne produkty, tak i urządzenia indukcyjne mają swoje wady.

Dlaczego warto kupić kuchenkę indukcyjną?

W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami zastosowanie płyty indukcyjnej w kuchni bezpośrednio przekłada się na znaczną oszczędność. Ich znaczna ekonomika przejawia się również przez zmniejszenie strat ciepła, co w znacznej mierze ma miejsce przy użyciu tradycyjnych kuchennych rozwiązań, gdzie podczas gotowania temperatura w pomieszczeniu kuchennym znacznie się podnosi.

Kuchenki indukcobrazek_kuchniayjne to rozwiązania bardzo bezpieczne. W wyniku działania pola magnetycznego nagrzewa się tylko garnek postawiony na stosownym miejscu, dlatego minimalizuj się ryzyko poparzenia. Jest to szczególne istotne, kiedy w domu oprócz dorosłych zamieszkują również dzieci. Warto zauważyć, że nawet przypadkowe włączenie urządzenia nie spowoduje jej nagrzewania się, jeśli nie postawimy na niej garnka.

Używanie kuchenki indukcyjnej to również oszczędność czasu. Płyta bardzo szybko przekazuje ciepło do naczynia, dlatego niekiedy żmudny proces gotowania znacznie się skraca. Szacuje się, że przy użyciu indukcji proces kulinarny skraca się o około 30 procent.

Nie wypada nie wspomnieć również o samym wyglądzie urządzenia i jego praktyczności. Prosty kształt płyty, dyskrecja i nieprzypadkowy design powoduje, że zamontowana płyta bardzo efektownie będzie prezentować się na kuchennym blacie. Bardzo dobrze produkty te sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach kuchennych. Kuchenka indukcyjna jest również bardzo łatwa do utrzymania w czystości W przeciwieństwie do żmudnego procesu czyszczenia tradycyjnych kuchenek gazowych, płytę indukcyjną wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną szmatką.

Jakie są wady kuchenek indukcyjnych?

Wydawałoby się, że wśród tylu zalet nie sposób jest już znaleźć jakichkolwiek mankamentów tych nowoczesnych urządzeń. Tymczasem okazuje się, że istnieje jedna, niebagatelna wada tego urządzenia. Przede wszystkim nie należy zapominać o tym, że zakup kuchenki indukcyjnej bezpośrednio wiąże się również z zakupem nowych garnków. Klasyczne stalowe, czy aluminiowe garnki niestety zupełnie nie nadają się do użycia na płytach. Profesjonalny garnek powinien być wykonany ze stali ferromagnetycznej.

Kategoria: Blog
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.