Kosiarki do trawy ? ceny i wybór

SLIDER

Sezon grillowy w pełni, na rabatkach rozwijają się kwiaty, na podwórku upał? jednak aby cieszyć się pięknie wyglądającym ogrodem przed naszym domem niezbędna jest nam kosiarka do trawy. Pięknie utrzymany trawnik to wizytówka dobrego ogrodnika. Warto więc wiedzieć czym kierować się w wyborze kosiarki i czego od niej oczekiwać. Sama kosiarka dawno już przestała być sprzętem jednofunkcyjnym ? producenci dodają coraz to nowe ulepszenia, o których warto wiedzieć wybierając sprzęt. Co jest ważne w wyborze kosiarki do trawy i jak ją kupić, aby nie przepłacić?kosiarki

Przede wszystkim wybierając kosiarkę do trawy musimy nastawić się na konkretny jej rodzaj. Możemy wybrać sprzęt tańszy i mniejszy – jeśli mamy mały ogród lub kosiarkę traktorową – kiedy nasz trawnik jest naprawdę duży. Możemy wówczas odprężyć się podczas koszenia, gdyż mamy do dyspozycji wygodne siedzisko. Jest to jednak sprzęt stosunkowo drogi ? ceny takich pojazdów dosięgają nawet 8 tysięcy złotych. Częściej nabywane są przez firmy ogrodnicze, niż osoby prywatne. Jeśli chodzi o naprawdę tani sprzęt, możemy wybrać kosiarkę bębnową (ok. 200 zł).

Przyzwoita kosiarka do trawy kosztuje około 200-300 zł. Zwykle taka maszyna posiada akumulator oraz zbiornik na trawę, który ułatwia pracę w ogrodzie. Nie musimy grabić skoszonej trawy, lecz od razu z kosza możemy składować ją w wybranym miejscu. Wiele zalet ma kosiarka akumulatorowa (jej koszt to ok. 1200 zł). Nowoczesne maszyny posiadają wytrzymałe baterie litowo-jonowe, które pozwalają na długotrwałą pracę bez użycia kabla oraz benzyny. Kosiarki rotacyjne z kolei ułatwiają sterowanie sprzętem oraz sprawiają, że łatwiej skosimy trawę przy brzegach ogrodu, co zwykle jest dla nas trudnością. Nie musimy kupować podkaszarek czy nożyc do trawy, gdy posiadamy kosiarkę rotacyjną.

Opcje, które warto sprawdzić przed kupnem kosiarki to: regulacja uchwytu, regulacja cięcia na kilku wysokościach, rodzaj kosza na trawę (oraz jego pojemność i mocowanie), ciężar sprzętu i szerokość koszenia.

       

Przybliżone ceny kosiarek do trawy:
- kosiarka bębnowa ? ok. 200 zł
- kosiarka elektryczna ? ok. 300 zł
- kosiarka akumulatorowa ? ok. 1200 zł
- kosiarka spalinowa ? ok. 1400 zł
- kosiarka traktorowa ? ok. 8 tys. zł

Są to jednak tylko przybliżone ceny, bowiem wybór kosiarek jest naprawdę szeroki. Producenci dostarczają na rynek sporą gamę różnorodnych produktów, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta konsumenta. Ciekawą opcją jest możliwość mulczowania, którą posiadają niektóre kosiarki. Oznacza to, że kosiarka może rozsypywać równomiernie uprzednio skoszoną trawę na konkretną powierzchnię.

Najważniejsze jest jednak, że wybrana kosiarka pomoże nam utrzymać estetykę ogrodu, który jest wizytówką mieszkańców domu. Zadbany ogród to element bardzo ważny dla każdego, kto choć trochę zainteresowany jest przestrzenią wokół siebie. Kosiarki do trawy sprawiają, że dbanie o ogród staje się przyjemnością. Ułatwią one znacznie prace ogrodowe oraz uczynią nasz trawnik obiektem zazdrości sąsiadów.

Kategoria: Porady majsterkowicza
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.