Fototapeta – moda sprzed lat w nowym stylu

160x160_3

Moda na określone style, metody aranżacji wnętrz i elementy wyposażenia jest rzeczą zmienną. W dłuższej perspektywie czasowej obserwuje się jednak proces powrotów. Na takiej fali powrotu do łask wracają fototapety. Romantyczne obrazy bezkresnych oceanów z akcentem piaszczystej plaży z palmą w prawym dolnym rogu, płaskich dolin alpejskich czy tajemniczych lasów zdecydowanie odchodzą do lamusa. Kwestią pozostawiającą wiele do życzenia, poza trwałością materiału, było też nasycenie druków barwami i ich odporność na upływ czasu. Fototapety z początków lat dziewięćdziesiątych traciły barwy relatywnie szybko.

Postęp techniki i wyspecjalizowanie materiałowe w zakresie produkcji i druku fototapet pozwala na wybór produktu na miarę potrzeb klienta. Obecnie produkuje się okleiny na wymiar, które przycinać można do dowolnych rozmiarów, dzięki czemu mogą stać się one doskonałym rozwiązaniem na aranżację nieustawnych wnęk. Takim sposobem przestrzeń do tej pory mało funkcjonalna może ulec metamorfozie w ciekawy element wnętrza, niejednokrotnie zmieniając jego perspektywę. Taką optyczną zmianę metrażu zapewni wybór fototapety 3D a nawet 4D z wytłoczonego materiału fakturze i kolorystyce dopasowanych do stylu danego pomieszczenia. Wybór ułatwiają dostępne palety kolorów w ramach których wybierać możemy interesujące nas wzory dekoracji ściennych.

Z względu na współczesny trend w aranżacji wnętrza, fototapeta doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. Dbanie o prawidłowy rozwój malucha może zaczynać się już od odpowiedniej aranżacji pomieszczenia, pobudzającej dziecięcą wyobraźnię i nierzadko zapadającej w pamięć na długi czas. Z tego względu nie można zapominać o dopasowaniu okleiny nie tyle do własnych gustów, co do wieku i zainteresowań dziecka. Zwracając uwagę na fakt dziecięcej aktywności, do sypialni dziecka zamiast tańszych wersji fototapet papierowych najlepiej wybrać okleiny laminowane lub winylowe, bardziej odporne na zabrudzenia.

 

W zakresie wyboru wzorów sprawdzają się standardowo fototapety z postaciami z ulubionych bajek, młodego odkrywcę pasjonować może bajeczna architektura, stylistyka żeglarska bądź archeologiczna. Ciekawym rozwiązaniem dla dziecka o niespożytej energii artystycznej będzie fototapeta lub tablica kredowa o wybranym rozmiarze.

Kategoria: Wystrój wnętrz
Tagi:,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.