Elektronarzędzia czyli uzupełniamy budowlany niezbędnik

Każdy mężczyzna powinien mieć w swoim posiadaniu obszerny magazyn elektronarzędzi. Jak je wybrać, by nie przepłacić oraz cieszyć się długim i bezawaryjnym użytkowaniem? Poniżej przedstawiamy kilka (mniej lub bardziej) niezbędnych rodzajów elektronarzędzi oraz ich najważniejsze parametry.

Szlifierka kątowa ? przy jej wyborze zwróćmy uwagę na uchwyt oraz ochronę przed pyłem. Jest to bardzo ważne przy pracy. Dobrze by tłumiła drgania oraz posiadała niezbędne zabezpieczenia.Electric-Drill-DE107-

Wiertarka ? to naprawdę niezbędny element w każdym domu. Przede wszystkim warto sprawdzić czy posiada ona akumulator, diodę do oświetlenia ciemnych zakamarków oraz zapasowe wiertła (oraz jakie są ich rodzaje). Ważna jest też blokada włącznika (przy ciągłej pracy).

Wiertarko-wkrętarka ? ważny jest ciężar oraz liczba biegów, a także obecność akumulatora. Jeśli decydujemy się na sprzęt bez niego ? sprawdźmy długość kabla, co ułatwi nam przemieszczanie się z urządzeniem. Sprawdźmy też: stopnie wiercenia, liczbę i rodzaj wierteł, biegi, rodzaj uchwytu (najlepszy jest gumowy-antypoślizgowy), hamulec silnika, ogranicznik głębokości, moc oraz moment obrotowy. Zazwyczaj wiertarko-wkrętarkę wybiera się najczęściej, ponieważ jest to sprzęt posiadający zarówno walory wiertarki, jak i wkrętarki. Często przydaje się ona w pracach drobnych oraz tych nieco większych.

Wkrętarka ? zwykle tańsza niż samodzielna wiertarka oraz wiertarko-wkrętarka. Jej cena jest tutaj podstawową zaletą, gdyż sama wkrętarka tocordless-drill bardzo ograniczone narzędzie. Niemniej jednak czasem przydaje się ono w domowych pracach. Praktyczne parametry: obecność diody LED, ciche sprzęgło, ogranicznik głębokości, akumulator.

Przy wszystkich elektronarzędziach warto zadbać o komfort przechowywania i sprawdzić czy zestaw wyposażony jest w specjalną walizkę na sprzęt. Ważne by była ona wytrzymała. Wówczas jest bardzo funkcjonalna, umożliwia bowiem przechowywanie elektronarzędzi w stanie bardzo dobrym. Trzeba także pamiętać aby narzędzia nie były zbyt ciężkie. Ich funkcjonalność staje się wtedy niższa oraz maleje ich zastosowanie. Optymalny ciężar narzędzi to 2 kg.

Elektronarzędzia to podstawa budownictwa. Nie każdy musi mieć w domu młot wyburzeniowy, młotowiertarkę, opalarkę czy frezarkę, ale już tylko nieliczni nie zaopatrują się w wiertarkę czy wkrętarkę. Warto takie urządzenia nabyć, gdyż mogą przydać się w najbardziej niespodziewanym momencie. Elektronarzędzia nie tylko ułatwiają pracę ale przede wszystkim są jej podstawowym warunkiem. Praca bez nich byłaby żmudna i ciężka. Bez dobrych narzędzi, a szczególnie elektronarzędzi, efektywna praca współcześnie nie jest w ogóle możliwa. Warto zainwestować więc nieco więcej w taki sprzęt, by uniknąć późniejszych awarii. Nie będziemy musieli także kupować po raz enty tej samej rzeczy. Warto przed kupnem sprawdzić czas trwania gwarancji sprzętu, aby cieszyć się jego długą przydatnością.

Kategoria: Porady majsterkowicza

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.