Ekskluzywne projekty wanien wolnostojących

 


Luksusowa wanna wolnostojąca
to coś, czego nie może zabraknąć w żadnym elegancko urządzonym nowoczesnym domu. Zarówno projektanci, jak i klienci już dawno docenili nie tylko estetykę; ale też styl tego rozwiązania w łazienkach. Wanna wolnostojąca stała się synonimem relaksu, klasy i dobrego smaku.

VictoriaAlbert-Wanna-wolnostojaca-AML-N-SW

Wanny wolnostojące najlepiej nadają się do dużych, przestronnych łazienek. Małe mieszkanie to zwykle zbyt mały metraż jak na rozwiązanie tego typu. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę wielkość wanny oraz powierzchnię wokół niej. W przeciwnym wypadku całość będzie wyglądała mało

efektownie.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są wanny tego typu, króluje wciąż nieśmiertelny jasny akryl. Jest to bowiem tworzywo solidne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Wanny wolnostojące mają także inne budulce, przykładowo kamień / marmur, jak przystało na elegancję i modny trend. Wanny marmurowe sprawiają więc wrażenie monumentalnych i dodają łazienkom klimatu oraz intymności. Co więcej, właściwie skomponowane z wnętrzem łazienki mogą stworzyć unikalną przestrzeń rodem z królewskiego pałacu. Prócz tego możemy wybrać wannę wolnostojącą o nieregularnym kształcie wykonaną z kamienia rzecznego. Taki projekt to gwarancją unikatowości wnętrza oraz wprowadzenia do naszej łazienki elementu naturalnego i zarazem stylowego.

mastella-bathtub-vov_DYGUK_5784

cast-iron-Bathtub-Refinishing-Review

Wanny wolnostojące mogą być również nawiązaniem do klasycznego stylu w wyposażaniu wnętrz. Spotkamy wiec wanny zdobione na bogato rzeźbionych metalowych nóżkach, które doskonale uzupełniają tradycyjne wnętrze. Mogą być one akcentem klasycznym w każdym wysmakowanym wnętrzu łazienkowym.

Kolory wanien wolnostojących zależne są od fantazji projektantów oraz upodobań klientów. Chociaż najpopularniejsza jest wciąż biel oraz beż, coraz częściej możemy spotkać oryginalne projekty w czerni, szarościach, a nawet czerwieni, czy odcieniach klasycystycznego złota.

Kształty wanien wolnostojących to zwykle prostokąty lub też konstrukcje z zaokrąglonymi brzegami. Coraz częściej spotykane są jednak wanny okrągłe, przypominające wyglądem brodziki. Zdarzają się także wanny owalne oraz asymetryczne.

Podsumowując ten ciekawy trend w aranżacji łazienek, warto zastanowić się czemu ta osobliwa moda na wanny wolnostojące stała się tak popularna. Przede wszystkim taki sposób aranżacji przestrzeni tworzy niepowtarzalny klimat dla odpoczynku oraz relaksu. Estetyka wnętrza także jest tutaj zasadniczym walorem. Wydaje się więc, że ekskluzywna wanna wolnostojąca to symbol luksusu oraz nowego, ekskluzywnego stylu w wyposażeniu łazienek.

Kategoria: Wystrój wnętrz
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.