Drzwi i ościeżnice antywłamaniowe

Aby w swoim domu móc czuć się bezpiecznie, warto zadbać o to by każdy element budynku chronił nas przed potencjalnym złodziejem. Warto zainwestować nieco pieniędzy w systemy ochronne, gdyż będzie to wydatek, który może zaprocentować w przyszłości. Zawsze mamy nadzieję, że zabezpieczenia takie nigdy nam się nie przydadzą, niemniej jednak warto je mieć na wszelki wypadek. Prócz alarmów oraz rolet zewnętrznych, warto mieć także specjalnie zaprojektowane drzwi, które utrudnią rabusiom dostęp do domu. Co ciekawe, drzwi antywłamaniowe aktualnie posiadają też walory estetyczne. Mamy też spory wybór w ramach tego rodzaju produktów ? ze względu na rodzaj oraz barwę. Na co jednak się zdecydować? Poniżej przedstawiamy kilka pożytecznych rad dotyczących wyboru drzwi antywłamaniowych oraz innych zabezpieczeń.

Jak wybrać drzwi antywłamaniowe?

- muszą być to drzwi dobrej jakości. Nie tylko materiał jest priorytetem, ale także solidność wykonania.

- powinny one posiadać bolce antywyważeniowe. Zapobiegnie to udanym próbom wyważenia i/lub zdjęcia drzwi przez złodzieja.

- drzwi z alarmem ? to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na uruchomienie się alarmu, gdy tylko ktoś zacznie szarpać drzwi lub stosować ?niekonwencjonalne? metody w celu ich otwarcia.

- możemy poszukać drzwi z metalowymi osłonami do zawiasów.

- trzeba upewnić się, że drzwi nadają się jako ?drzwi wejściowe? (zewnętrzne).

- dobrym sposobem na montaż drzwi jest wynajęcie specjalistów od tego rodzaju instalacji. Mamy wówczas gwarancję, że drzwi są założone w odpowiedni, bezpieczny i trwały sposób.

Jak wybrać ościeżnice antywłamaniowe?

- ościeżnice antywłamaniowe muszą być wykonane z solidnych materiałów.

- najlepiej by ościeżnice posiadały wzmocnienia w drażliwych rejonach ? przy ryglach oraz zawiasach.

- ościeżnice muszą być naprawdę dobrze zamontowane (np. przez kilkanaście mocowań). W przeciwnym razie wyłamanie naszych drzwi nie będzie dla rabusia problemem.

- ościeżnice powinny być dobrze dopasowane do drzwi. Trzeba zwrócić na to uwagę, zwłaszcza jeśli kupujemy drzwi niewymiarowe.

Jak wybrać bezpieczny zamek do drzwi?

- trzeba zaopatrzyć się w co najmniej kilka różnych zamków w naszych drzwiach.

- zamek musi być wykonany solidnie i z dobrej jakości materiałów.

Inwestycja w powyższe systemy bezpieczeństwa jest wydatkiem niemal niezbędnym w dzisiejszych czasach. Warto zapłacić nieco więcej za solidne wyposażenie i nie martwić się potencjalnym rabusiami. Będziemy wówczas spać spokojniej i żyć bezpieczniej.

Kategoria: Budowa domu
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.