Dążenia remontowe

Gdy już mniej więcej wiemy „z czym” mamy do czynienia musimy sprecyzować cel jaki chcemy osiągnąć. Mamy takie szczęście, że praca nas nie goni. Mamy gdzie mieszkać, nie śpieszy nam się za wszelką cenę wprowadzić jak najszybciej. Wprawdzie marzymy o tym aby już zamieszkać na swoim, ale finanse i tak nie pozwolą nam na to aby wykonywać prace jedna za drugą. Przesądzone jest to że zamieszkamy w nim dopiero jak będzie w takim stanie jakim sobie go wyobrażamy. Lokalizacja jest o tyle fajna że będę dłużej jeździł do pracy tylko o max 30 min a to jest do pogodzenia. Więc powoli spełniamy swoje marzenia. Ale przejdźmy do rzeczy.

Nasze wspólne rozmowy doprowadziły do sprecyzowania czego ja i moja małżonka oczekujemy od naszego idealnego domu. Wprawdzie musieliśmy iść na różnego rodzaju kompromisy ale doszliśmy do porozumienia. Na pewno chcemy aby przypominał jak najbardziej nowoczesne budownictwo. Nie chcemy zmieniać jego gabarytów. Staranie się o plany na takie zmiany mogłoby na długi czas wstrzymać remont naszego domu. Układ pomieszczeń na parterze nam odpowiada, no może za wyjątkiem ściany pomiędzy kuchnią a pokojem, którą gdyby udało się wyburzyć otrzymalibyśmy salon z aneksem kuchennym. I oczywiście chcielibyśmy mieć pokoje na poddaszu najlepiej z łazienką choć nie zbyt dużą, gdyż ta na parterze jest wręcz olbrzymia. Fachowe oględziny stropu pokażą czy bez poważnej ingerencji w konstrukcję można będzie zamieszkać poddasze. To samo dotyczy więźby dachowej. Najchętniej nie ruszalibyśmy ją w cale za wyjątkiem gruntownej zmiany pokrycia dachu, ale to miało wyjść w praniu.

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie prace możemy wykonać na własną rękę. Przy niektórych będziemy musieli skorzystać z pomocy fachowców jak np. przy zmianie pokrycia dachu. Najważniejsze jest to że wszystkie media mamy już w mieszkaniu. Instalacja elektryczna jest do wymiany, instalacji gazowej nie ma, ale to jest do pogodzenia. Pomieszczenia ogrzewane są jedynie z pieca kaflowego co będziemy musieli przerobić na ogrzewanie na paliwo stałe i zaadoptować spiżarnię na kotłownie. Myślimy także o ogrzewaniu podłogowym w salonie. Doprowadzenie wody również jest choć tylko zimnej ale i do łazienki i do kuchni. Więc nie zostaje nic innego jak wesprzeć się opinią osoby która ma uprawnienia do adaptacji takich domów aby przeliczyć czy konstrukcja domu wytrzyma zmiany jakie chcemy wprowadzić i można kolejkować i zaczynać pracę.

Kategoria: Blog

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.