Co należy brać pod uwagę przed zakupem kabiny prysznicowej?

e-lazienki.plWybór odpowiedniej kabiny prysznicowej powinien być przez nas dobrze przemyślany. Idealna kabina powinna nie tylko pasować do wystroju łazienki, ale również być komfortowa i zapewniająca bezproblemowe użytkowanie.

Aby kabina była idealnie dobrana do naszych potrzeb, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:
1. Wielkość łazienki i miejsce umieszczenia kabiny. Możemy przygotować wcześniej specjalną wnękę i później zamontować tylko drzwi kabinowe. Jeżeli natomiast chcemy ustawić kabinę w rogu, tak jak ustawia ja większość ludzi, to decydujemy się na kabinę narożną.
Można też kabinę ustawić przy jednej ścianie lub w ogóle nie przy ścianie. Do tego celu służą kabiny odpowiednio trójścienne i czterościenne.
2. Wielkość samej kabiny. Rozmiar kabiny zwykle dopasowujemy do rozmiaru naszej łazienki a także tego jak dużej swobody potrzebujemy we wnętrzu naszej kabiny. Najbardziej typowe wymiary kabiny to te dopasowane do brodzików o wymiarach 80×80 cm oraz 90×90 cm. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia kabiny na wymiar jednak jest to usługa droższa od tych standardowych. Jeśli mamy dużo miejsca w naszej łazience lepiej wybrać kabinę większą, w której będziemy się czuć swobodniej i bardziej komfortowo.
3. Sposób otwierania drzwi. Ten etap jest o tyle istotny, że w głównej mierze właśnie od niego będzie uzależniony późniejszy komfort korzystania z kabiny. Na rynku dostępne są drzwi przesuwne, które poruszają się na rolkach, prowadnicach lub suwakach, dzięki czemu po rozsunięciu chowają się za ściankami stałymi kabiny, dzięki czemu nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania. Inną możliwością są modele uchylne, takie modele zapewniają wygodne wejście do kabiny gdyż otwierane są na zewnątrz. Zainwestować można także w drzwi obrotowe bądź składane. Wybór więc zależy tylko od ilości miejsca w łazience a także od naszego gustu.

Na wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej poświęcamy sporo czasu. Ważny jest dla nas jej kształt, wielkość i estetyka. Kiedy już zakupimy kabinę, musimy dobrać do niej odpowiedni brodzik. Brodziki dostępne na rynku występują pod wieloma postaciami ? dostępne są różnorakie wzory, kształty, funkcje. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Kształt – brodzik musi dokładnie pasować do kabiny kształtem. Najczęściej spotykane są natryski kwadratowe i półokrągłe, które bardzo łatwo dopasować do każdej łazienki. Oferta brodzików w takich formach jest bardzo szeroka, dlatego kolejnym elementem będzie wybór odpowiedniego rozmiaru. Istnieje kilka standardowych wymiarów brodzików, które pasować będą do większości kabin. Jeśli natomiast nasza kabina ma niestandardowe wymiary i nie znajdziemy w sklepie odpowiedniego brodzika ? nie ma czym się martwić. Brodziki można wykonać także na wymiar.

2.bp.blogspot.comDobierając brodzik do kabiny musimy też zwrócić uwagę na jego wysokość i głębokość. Płytkie brodziki są efektowne i dają wrażenie większej, otwartej przestrzeni kąpielowej natomiast głębsze, świetnie sprawdzają się w łazienkach bez wanny, gdyż można w nich wygodnie usiąść lub wykąpać dziecko. Spójrzmy także przy wyborze brodzika na jego wysokość i zsumujmy ją z wysokością kabiny ? suma nie może przekroczyć wysokości pomieszczenia w którym się znajdzie. Prysznic nie może być także za niski ? wysokim osobom będzie niekomfortowo zażywać w takim miejscu kąpieli.

Różne modele brodzików posiadają specjalne funkcje, które sprawiają, że pobyt w kabinie staje się bardziej bezpieczna, komfortowa i przyjemna. Warto rozważyć kupno występów antypoślizgowych wszak w brodziku, w którym zbierają się tłuste olejki i mydliny bardzo łatwo się poślizgnąć i złamać nogę. Szczególnie warto o tym pomyśleć jeśli z kabiny będą korzystać dzieci i osoby starsze. Głębokie brodziki mogą być także wyposażone w specjalne siedziska, na których możemy wygodnie usiąść w trakcie kąpieli i tym samym poprawić komfort i relaks w naszej kabinie.

Dobierając idealny brodzik do naszej kabiny, najbezpieczniej jest zdecydować się na zakup obu elementów od jednego producenta. Daje to bowiem gwarancję, że będą one do siebie idealnie pasowały.

Kategoria: Wystrój wnętrz
Tagi:,

Komentarz: 1 do wpisu “Co należy brać pod uwagę przed zakupem kabiny prysznicowej?”

Dodaj komentarz (+)

  1. Marcin pisze:

    Od jakiegoś czasu mam zamontowaną kabinę i w miejscu połączenia z brodzikiem zaczęła przeciekać. Nie chcę pokrywać jej kolejną warstwą silikonu. Czy jest jakiś inny sposób np, jakaś taśma izolacyjna.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.