Ciekawe zastosowania żarówek

Dzisiaj przedstawię wam różne zastosowania standardowych żarówek. Będąc w tematyce oświetlenia miałem udowodnić, że żarówki nie muszą spełniać swojej podstawowej funkcji, ale mogą być ładną świeczką, wazonem i kto wie czym jeszcze :-)

Zaczynamy od świecy. Najpierw musimy usunąć całe wnętrze żarówki. Żarówka standardowaDo tego celu najlepiej wbić element na końcu oprawki od wewnątrz za pomocą młotka. Następnie za pomocą długich wąskich kleszczy usuwamy całą zawartość, zostawiając same szkło z oprawką. Teraz musimy przegotować metalową podkładkę, która ma nam zmniejszyć otwór na końcu oprawki. Przyklejamy ją na kleju odpornym na wysoką temperaturę. Dalej wkładamy do środka knot/sznurek, który ma wystawać ponad oprawkę ok 1-1,5 cm. Potrzebna jest jeszcze podstawka, którą może być dowolny przedmiot. Razem ze świeczką może tworzyć świetną całość. Ale może być to również coś czego praktycznie nie widać, np. moneta, która będzie utrzymywała w odpowiedniej pozycji świecę. Żarówkę napełniamy za pomocą strzykawki naftą i ?. już. Świeczka gotowa.

Świecąca żarówka

Drugim pomysłem na znalezienie nowego zastosowania dla żarówki może być flakon. swieczka-z-zarowkiPierwszy etap usuwania wnętrza z żarówki jest taki sam jak powyżej. Ale dalej nie musimy przyklejać podkładki na koniec oprawki, wręcz przeciwnie dla tego zastosowania potrzebujemy większego otworu na umieszczenie w niej kwiatów. Aby zaciekawić obserwatorów możemy zrobić ciekawe podświetlenie. I zamocować we wnętrzu oprawki prostej diody (choćby takiej jaka jest wykorzystywana w zapalniczkach, lub brelokach do kluczy) najlepiej kolorowej, którą spinamy z bateryjką od zegarka i przyklejamy do wnętrza oprawki, tak aby nie była widoczna. Po napełnieniu wodą wnętrza żarówki, światło będzie się na jej powierzchni rozpraszało dając ciekawe efekty świetlne. Oczywiście to bardzo proste rozwiązanie, ale można by pokusić się o jakiś przełącznik np. umieszczony w podstawce wazonu. Gotowy może wyglądać tak:

 

kwiaty w żarówce

żarówka doniczka

 

 

 

 

 

 

Ale żarówki mogą mieć więcej zastosowań, choćby takie:

żarówkapływająca żarówka

 

142826060b60e11e15f7277dfbcca824b1238236

statek_w_zarowce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zarowka_4

 


 

 

jak3

Kategoria: Porady majsterkowicza

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.