Bramy automatyczne wjazdowe i garażowe

brama wjazdowaWybór bramy do garażu oraz bramy wjazdowej do posesji nie jest tak łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Wybierając ten sprzęt trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, poczynając od technicznych, a kończąc na estetycznych oraz ekonomicznych. Poniżej przedstawiamy podstawowe rodzaje bram garażowych oraz bram wjazdowych wraz z ich ogólną charakterystyką. Ponadto podajemy informacje na temat instalacji tego rodzaju bram oraz kosztów takiego przedsięwzięcia.

Bramy wjazdowe ? montując bramę wjazdową na posesję trzeba mieć na uwadze szczególnie dwie rzeczy. Po pierwsze ? musimy wybrać bramę, która estetyką pasować będzie do ogrodzenia oraz całości budynku. Po drugie ? rozważyć trzeba parametry przestrzenne naszej posesji. Na małej działce lub wąskiej ulicy świetnie sprawdzi się brama przesuwna, nie trzeba bowiem dbać o to, jak otworzą się skrzydła bramy. Wadą rozwiązania przesuwnego jest jednak konieczność wytyczenia miejsca na szynę bramy. Może ona powodować także niebezpieczne sytuacje, jeśli nieopodal bramy posiadamy furtkę wejściową. W przypadku gdy otwieramy bramę, ktoś może zaklinować się w furtce lub zostawić jej otwarte drzwiczki. Spowoduje to niestety uszkodzenie całej instalacji. Innym rozwiązaniem jest montaż bramy ze skrzydłami. Mamy do wyboru wiele rodzajów takich bram: przykładowo proste oraz zdobione. Zwykle montowane są one na większych działkach, często przy zamożnych posesjach. Warto wiedzieć, że bramy przesuwne i skrzydłowe mogą być otwierane automatycznie (za pomocą mechanizmu pilota) lub też nie. Wszystko zależy tutaj od naszych preferencji oraz od zasobności naszego portfela.

Bramy garażowe ? bramy garażowe, podobnie jak bramy wjazdowe, produkowane są w kilku popularnych rodzajach. Są to bramy garażowe dwuskrzydłowe, segmentowe, roletowe oraz uchylne. W starszym budownictwie najczęściej stosowane były bramy dwuskrzydłowe wykonane z drewna lub blachy. Jest to jednak rozwiązanie zarzucane. Jego miejsce zajmują bramy segmentowe, roletowe oraz uchylne, które otwierają się niejako do środka garażu (zwykle do góry), tym samym pozwalając zaoszczędzić przestrzeń oraz czas ? nowe bramy zazwyczaj otwierają się bowiem automatycznie, a nie ręcznie. Bramy nowoczesne są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne oraz trwałe. Ich wykonanie odbywa się z użyciem wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Przy tym bramy garażowe posiadają niezbędne dodatki, takie jak automatyka czy zabezpieczenia antywłamaniowe.

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej oraz montaż bramy garażowej?

Jeśli chodzi o koszta montażu automatyki bram garażowych i wjazdowych, trzeba liczyć się z wydatkami rzędu kilku tysięcy złotych. Najtańsze rozwiązania dostępne są już za ok. 1000 zł. Warto jednak zainwestować nieco więcej, by cieszyć się później bezawaryjnym użytkowaniem naszego sprzętu.

Kategoria: Budowa domu
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.