Baterie kuchenne

Problem z kapiącym kranem

Kto z nas nie zna problemu kapiącego lub cieknącego kranu np. w kuchni? Taka sytuacja często zmusza nas do zakupu nowych części. Niestety, niekiedy zakup uszczelki to za mało, więc musimy zdecydować się na nową baterię kuchenną. Co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru? Poniżej przestawiamy kilka przydatnych w tym temacie wskazówek.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności kierujemy się wyglądem i estetyką. Bardzo ważny jest materiał, z którego została wykonana bateria. W sklepach znajdziemy wykonane z chromu, miedzi, złota i innych specjalnych tworzyw, dzięki którym możemy mieć nawet kolorowy kran.

Dwu lub jednouchwytowe

Rodzajów baterii jest nieskończenie wiele. Możemy znaleźć te, które można zamontować na lub pod tynkiem, są stojące lub wiszące, termostatyczne i nawet bezdotykowe. Dodatkowo producenci zadbali o to, aby każda wyglądała atrakcyjnie i estetycznie, przez co nasza decyzja często staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Najczęściej dokonuje się wyboru pomiędzy jedno lub dwuuchwytowymi. Te doskonale będą nadawać się do każdego zlewu czy umywalki. Do kuchni świetnie będzie pasować jednouchwytowa. Taka bateria kuchenna pozwoli nam na łatwą i przede wszystkim szybką obsługę nawet w momencie, gdy jesteśmy zajęci gotowaniem. Wystarczy wtedy taki uchwyt sprawnie unieść do góry, aby uruchomić strumień wody, często nie brudząc przy tym kranu.

Bezdotykowe

Innym, równie dobrze sprawdzającym się modelem będą te, które w ogóle nie wymagają dotykania. One też świetnie odgrywają rolę baterii kuchennych, choć dotychczas najczęściej montowano je w toaletach publicznych. Tego typu urządzenia nazywane są ekologicznymi, ponieważ zostały wyposażone w systemy oszczędzania wody, regulujące jej strumień. Jak działa taka bateria? Jej mechanizm jest prosty. Wystarczy przybliżyć dłonie pod wylewkę, aby strumień wody został uruchomiony za pomocą wbudowanego czujnika podczerwieni. To nie jedyne zalety takich baterii. Posiadają one również możliwość ustawienia temperatury wody, którą można regulować dzięki wyposażonym termostatom.

Kategoria: Wystrój wnętrz
Tagi:,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.